יום המא”ה

יום המא”ה

יום המא”ה

..

אתן אחרי צו הראשון? מכון הדס-גליל מציע לכן הכנה מלאה לקראת מבחני יום המא”ה.  

..

מהו יום המא”ה?

מא”ה – מיון, איתור והתאמה.

יום זה הוא יום מיון למועמדות לשירות ביטחון שעברו את שלב הצו הראשון וקיבלו פרופיל 45 ומעלה. מטרת המיון היא לבדוק את היכולות והכישורים של כל מועמדת במספר תחומים בעזרת ביצוע מבחנים בכל מיני תחנות שונות.

יום המא”ה בזום:

מאז התפרצות הקורונה, ארגונים רבים וביניהם צה”ל העבירו את תהליכי המיון והקבלה למתכונת מקוונת. בהתאם לכך, גם יום המא”ה עבר התאמות והוא נערך כיום במכון אדם-מילא 

למה חשוב להתמיין?

יום המא”ה הוא הזדמנות חד פעמית להציג לצבא את היכולות והכישורים שלכן. המידע הנאסף ביום זה יסייע לצבא לשבץ אתכן במקום בו תוכלו לממש את הפוטנציאל שלכן. כך, גם אם לא “הצטיינתן” בצו הראשון, יום המא”ה הוא הזדמנות נוספת להוכיח את החוזקות שלכן ולהביא לכך שתקבלו את התפקיד שמתאים לכן!

מי שלא מגיעה ליום המא”ה תקבל שיבוץ לפי צרכי הצבא.

תחנות המיון:

יום המיון מורכב מארבע תחנות כאשר בכל תחנה תתבקשו לבצע משימה אחרת. המשימות בודקות את היכולות שלכן בנושאים שונים

  • סימולציות מצבים – תחנה זו בודקת את היכולות הבין אישיות ודפוסי ההתמודדות עם מצבים שונים. במהלך התחנה ניתנת סיטואציה המציגה קונפליקט בין שני צדדים יחד עם הנחיות שונות. הבוחן ישחק את אחד הצדדים ועל המועמדת למצוא פתרון לבעיה על פי ההנחיות שניתנו.
  • הדרכה – בתחנה זו על המועמדת לבחור נושא מתוך רשימה. לאחר מכן תצטרך להכין הרצאה ופעילות קצרה מול חברות הקבוצה.

לעיתים מקבלים הרצאה מוכנה בנושא שנבחר מראש ואז יש להתכונן ולהציג את הנושא בפני הכיתה.

  • דינמיקה קבוצתית (מבחן צוותי) – בתחנה זו תתבקשו להשתתף בדיון קבוצתי מקוון עם מועמדות נוספות. תקבלו נושא ונתונים ותתבקשו לנהל דיון בין חברות הקבוצה ולהגיע להחלטה בנושא. מטרת התחנה היא לבדוק את היכולת שלכן להשתלב בקבוצה, להוביל ולתרום להשגת המטרה. בשל התאמת הדינמיקה לממשק דיגיטלי, הוסרו משימות בניה פיסית ממבחן זה. 
  • מבחנים פסיכוטכניים – מבחנים אלו נערכים במחשב מהבית באופן מקוון. מטרת המבחנים לבדוק יכולות שונות – זריזות ודיוק, קשב ממושך, עמידה בתנאי לחץ, ראייה מרחבית, יכולות ניתוח, הבנה טכנית וכו’.

*בעבר היו קיימות שתי תחנות נוספות – משימת הרכבה טכנית ומשימת שדה. תחנות אלו בוטלו 
  בשל אילוצי הקורונה, וכבר אינן חלק מהמיון.

במכון הדס-גליל, אנחנו מכינים אתכן לכל שלבי המיון של יום המא”ה. תוכלו לקבל אצלנו:

  • הכנה לסימולציות מצבים
  • הכנה להדרכה

אנחנו עורכים סימולציות במטרה לתת חוויה שתדמה ככל הניתן את מה שמצפה לכן ביום המא”ה. בסוף ההכנה תקבלו משוב הכולל דגשים, הערות, טיפים ועצות להתמודדות עם המבחנים השונים במטרה לסייע לכן להצליח במיון חשוב זה.

ההכנה למבחנים הפסיכוטכניים נעשית בעזרת ערכת תרגול בנושאים שונים כגון:

לפרטים נוספים – צרו קשר במספר 04-6713720

המידע מעניין? שתפו עם חברים
דילוג לתוכן